Track Zapata
Article
137894
Special Price $114.00
Regular Price $140.00
Save :
$26.00 (19 %)
Sale
Track
Transform your decor with this industrial track from the Zapata collection. This track will enhance the ambiance of your kitchen, entryway, or bedroom. Add a touch of sparkle to your home!
- 4 x 40 Watts, socket E12, not included.
- Dimmable with an regular or universal dimmer.
- Black finish.
- Black shade made in metal.
- Industrial style.
- 1 year warranty.
- Rated for dry location.
- Canopy Dimension: 5.51" length x 4.53" wide x 0.98" high.
- Mounting options: Ceiling and wall.
| MANUFACTURER | eglo canada |
|---|---|
| Buy Online | Yes |
| Manufacturer | Eglo |
| Family | Eglo-Zapata |
| Model | 202168A |
| Finish | Black |
| Warranty | 1 Year |
| Choice Multi | No |
| Length | 24.875 |
| Height | 8.125 |
| Width | 4.53 |
| Total height | 8.125 |
| Activity code | CIRC |
Write Your Own Review
Free home delivery with the purchase of $ 100 or more.
Estimate your delivery
Product Information
Transform your decor with this industrial track from the Zapata collection. This track will enhance the ambiance of your kitchen, entryway, or bedroom. Add a touch of sparkle to your home!
- 4 x 40 Watts, socket E12, not included.
- Dimmable with an regular or universal dimmer.
- Black finish.
- Black shade made in metal.
- Industrial style.
- 1 year warranty.
- Rated for dry location.
- Canopy Dimension: 5.51" length x 4.53" wide x 0.98" high.
- Mounting options: Ceiling and wall.
- 4 x 40 Watts, socket E12, not included.
- Dimmable with an regular or universal dimmer.
- Black finish.
- Black shade made in metal.
- Industrial style.
- 1 year warranty.
- Rated for dry location.
- Canopy Dimension: 5.51" length x 4.53" wide x 0.98" high.
- Mounting options: Ceiling and wall.
Other information
| Category | Ceiling lights, Track lighting |
|---|---|
| Manufacturer | Eglo |
| Model | 202168A |
| Finish | Black |
| Length | 24.875 inches |
|---|---|
| Height | 8.125 inches |
| Width | 4.53 inches |
| Total height | 8.125 inches |
Dimensions
| Length | 24.875 inches |
|---|---|
| Height | 8.125 inches |
| Width | 4.53 inches |
| Total height | 8.125 inches |
| Light Bulb | 4 X Bulb T6 3000K |





