Bulb G4 3000K
Article
138141
Special Price $11.69
Regular Price $12.99
Save :
$1.30 (11 %)
Sale
Bulb
- LED Bulb, 2W, 3000K, 200 Lumens, 10000 Hours.
- Socket G4.
- Shape G4.
- Dimmable with an regular or universal dimmer.
- Others finish.
- Clear glass.
- 3 years warranty.
- Rated for dry & damp location.
- Equivalent to a regular 21 Watts.
| MANUFACTURER | eglo canada |
|---|---|
| Buy Online | Yes |
| Manufacturer | Eglo |
| Family | Eglo-G4 3000K |
| Model | 202501A |
| Finish | Others |
| Warranty | 3 Years |
| Choice Multi | No |
| Length | 0.39 |
| Height | 1.42 |
| Width | 0.39 |
| Total height | 1.42 |
| Title image | 2 Watts, 3000K |
| Activity code | PROM |
Write Your Own Review
Free home delivery with the purchase of $ 100 or more.
Estimate your delivery
Product Information
- LED Bulb, 2W, 3000K, 200 Lumens, 10000 Hours.
- Socket G4.
- Shape G4.
- Dimmable with an regular or universal dimmer.
- Others finish.
- Clear glass.
- 3 years warranty.
- Rated for dry & damp location.
- Equivalent to a regular 21 Watts.
- Socket G4.
- Shape G4.
- Dimmable with an regular or universal dimmer.
- Others finish.
- Clear glass.
- 3 years warranty.
- Rated for dry & damp location.
- Equivalent to a regular 21 Watts.
Other information
| Category | Light bulb, LED Light bulb |
|---|---|
| Manufacturer | Eglo |
| Model | 202501A |
| Finish | Others |
| Length | 0.39 inches |
|---|---|
| Height | 1.42 inches |
| Width | 0.39 inches |
| Total height | 1.42 inches |
Dimensions
| Length | 0.39 inches |
|---|---|
| Height | 1.42 inches |
| Width | 0.39 inches |
| Total height | 1.42 inches |
Gatineau
On display
8 Reserve Granby On display
16 Reserve Laval On display
42 Reserve Lévis On display
15 Reserve Gloucester On display
39 Reserve Nepean On display
31 Reserve Pointe-Claire On display
55 Reserve Québec On display
33 Reserve Sherbrooke On display
20 Reserve St-Hubert On display
20 Reserve 



